پلیمر های گیاهی جدید جایگزین الیاف مصنوعی

نئوپرون ها بعنوان پوششی مناسب در حفظ گرمای بدن موج سواران در آب شناخته شده است.اما تولید آن دوستدار محیط زیست نیست چرا که مواد اولیه آن از نفت یا سنگ آهک مشتق می شود که به معنای محصولات جانبی استخراج شده از حفاری ها است.ازینرو در تلاش در جهت هرچه سبز تر (دوستدار محیط زیست)شدن لباس های شنا پاتاگونیا خط تولید سبز و گیاهی خود برای تولید لباس های شنا که حالت الاستیک نیز داشته باشند را آغاز کرده است.

در هسته این نوع لباس های شنای جدید از پلیمر گیاهی بنام ٰYulex استفاده شده است. این پلیمر از درختان هویاHevea که در گواتمالا رشد میکنند بدست می آیند و بنا بر ادعای پاتاگونیا با استفاده از این روش دوستدار محیط زیست مقدار CO2 مصرفی تا 80٪ کاهش میابد.

البته ٬ اگرچه پلیمر جدید در حد مطلوبی انعطاف پذیر است اما برای بهبود خاصیت الاستیک آن و افزایش مقاومت در برابر اشعه UV به آن مقداری الیاف الاستیک مصنوعی نیز می افزایند.
در این زمینه Hub Hubbard مدیر توسعه پاتاگونیا می گوید : ما باید به این واقعیت آگاه باشیم که لباس های شنا ساخته شده از الیاف مصنوعی و نئوپرن بر منابع نفتی متکی هستند و ازینرو به مواد تجدید ناپذیر بدل می گردند.
برای این تولیدات شش رتبه بندی حرارتی مختلف ارائه خواهد شد که از 0 درجه سانتیگراد تا 32 درجه را در بر میگیرد همپنین یک زیپ در جلوی این لباس ها قرار گرفته که با باز کردن و بستن آن کشش و انعطاف حرکتی بهتری را برای پوشنده لباس فراهم میکند. قیمت لباس هایی از این دست که وارد بازار آمریکا و ژاپن خواهد شد از 299 دلار تا 329 دلار قیمت گذاری شده است.

دانلود فیلم 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *