نرم کن های هیدروفیل

نرم کن های هیدروفیل جدید ارائه شده توسط شرکت Wacker برای تکمیل کالاهای نساجی

Wacker یک شرکت شیمی بنیان است که که یک نرم کننده پارچه ی آبدوست برای تکمیل منسوجات به نام WETSOFT NE 750 را ابداع کرده است. این محصول جدید برای منسوجات با کیفیت نساجی مورد استفاده قرار می گیرد که هم نرمی آنها را بهبود می بخشد و هم بطور همزمان توانایی آن را در جذب آب افزایش می دهد. به گفته ی تولید کننده: این ماده برای منسوجاتی مثل حوله که باید قابلیت جذب آب بعد از تکمیل را نیز داشته باشند، مهم می باشد.
خصوصیات
فرمول مایع سیلیکون که به صورت یک ماده ی کنسانتره بدون آب می باشد باید با آب حل شود تا به یک امولسیون قابل استفاده تبدیل شود. اجزای اصلی تشکیل دهنده ی WETSOFT NE 750 کوپلیمرهای بلوکه شده بر مبنای سیلیکون های آمینوفاکشنال و پلی گلایکل ها هستند. بخش های سیلیکون مایع خودشان را در حلقه های حرکت -آزاد در بیرون از پارچه قرار دادند و اصطحکاک بین الیاف را کاهش داده اند. که این به پارچه احساس نرمی عالی می دهد که بعد از شستشو هم باقی می ماند. بخش پلی گلایکول از سوی دیگر با توجه به اینکه تکمیل سیلیکون دافع آب است به پارچه خاصیت نفوذ آب را می دهد.
نرمی و قابلیت جذب آب
این کمپانی گزارش می کند ترکیبی از نرمی و قابلیت جذب آب نقش بسزایی در منسوجات با کیفیت دارد. بر اساس تست های انجام شده توسط شرکت تولید کننده مواد عمل شده با WETSOFT NE 750 احساس نرمی خوشایند و زیر دست پر دارند در حالی که خاصیت جذب رطوبت را نیز دارند. در نتیجه آنها به سرعت رطوبت را از پوست و مو جذب می کنند. در واقع این امولسیون به گونه ای طراحی شده است که به هسته ی پارچه نفوذ کند حتی اگر پارچه شامل الیاف کرکی بلند باشد. در مقایسه با سایر نرم کننده های متداول پارچه ساختار مولکولی خاص WETSOFT NE 750 قابلیت جذب آب را تسهیل و به مقدار قابل توجهی افزایش می دهد. از دیدگاه یک تولید کننده ی منسوجات این خیلی مهم است که می توان اصلاحات پارچه مثل رنگرزی مجدد را حتی بعد از عمل نمودن پارچه با این ماده انجام داد.
مزایا و کاربردها
به گفته ی این شرکت محصول جدید مزایای قابل توجهی را برای مواد کمکی نساجی ارائه می دهد. نرم کن های هیدروفیل پارچه به صورت کنسانتره بدون آب حاوی مواد جامد بالا به بازار عرضه می شود. این محصول به صورت خود امولسیون است و می توان آن را با آب به نسبت 1:1 یا 1:5 حل کرد که به شکل یک امولسیون پایدار است و این محصول به آسانی فرموله می شود. مصرف کنندگان یک امولسیون پایداری را به دست می آوردند که ترکیبی از مزایای نرم کن های میکروامولسیون و ماکروامولسیون است. نرم کن های هیدروفیل را می توان بر روی حوله، پارچه های کشبافی و تاری پودی به هر دو روش رمق کشی و پد به کار برد. این محصول بر روی الیاف پنبه ای و مخلوط آن با سایر الیاف مثل پلی استر نیز قابل استفاده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *