ماشین تکمیل سانفورایزینگ

یک نقص جدی کالای نساجی از نقطه نظر مصرف کننده تمایل پارچه به جمع شدن (آب رفتگی) در شستشو و اطو زنی می باشد ، این مقدار آب رفتگی ممکن است به 15 تا 20 درصد برسد. بدون شک این پدیده مسئله ای بزرگ برای لباس هایی که به اندازه دوخته می شوند ، میباشد.

به طور کلی در طول مراحل مختلف تولید مثل ریسندگی ، بافندگی و تکمیل ، نخ و پارچه تحت کشش قرار دارد. در شستشو ، موقعیتی برای رهایی کالا از تنش حاصل به وجود می آید و در نتیجه پارچه تغییر ابعاد داده و به عبارت دیگر آب می رود. به کمک سانفوریزه که همچنین جمع شدگی کمپرس Compressive Shrinkage نام دارد می توان پارچه را در آخرین مرحله تکمیلی در موقعیتی قرار داد تا حالت استراحت کامل خود را کسب کند و در نتیجه بعد از برش و دوخت ، ظرفیت جمع شدگی از خود نشان ندهد. ماشین سانفوریزه می تواند به صورت مکانیکی پارچه را استراحت دهد و جمع شدگی بعدی را به +-1 درصد برساند .

این ماشین پارچه را در جهت طول خود تحت فشار کمپرس قرار داده و به آب رفتن وادار میکند. مقدار جمع شدگی قابل کنترل است. معمولا ظرفیت جمع شدگی پارچه در طول و عرض ابتدا به کمک یک آزمایش استاندارد معین می شود و سپس ماشین به نحوی تنظیم میگردد که بتوان پارچه را به همین مقدار جمع شدگی وادار نماید.

ماشین سانفوریزه از قسمت های زیر تشکیل شده است:

  1. غلتک های تغذیه که پارچه را به مقدار دلخواه به ماشین تغذیه می نمایند.
  2. سیستم مرطوب کننده که پارچه را با آب مرطوب می سازد.
  3. اطاقک بخار که از چندین غلتک تشکیل شده است و پارچه جهت نفوذ رطوبت در لابلای الیاف به مدت کافی در این اطاقک باقی می ماند.
  4. سیلندر حرارتی که به نفوذ بهتر حرارت در بین الیاف کمک می کند.
  5. کشش دهنده عرضی که از دونوار نقاله که گیره روی آنها قرار دارد تشکیل شده است و ضمن تنظیم کردن عرض پارچه آن رابه قسمت اصلی ماشین تغذیه می نماید.
  6. سیلندر اصلی و نوار لاستیکی حلقه ایی مهمترین قسمت ماشین می باشند.نوار لاستیکی حلقه ای که دارای سختی 40 درجه شور Shore و ضخامت حدود 67 میلیمتر میباشند به دور بیش از نیمی از محیط سیلندر اصلی که قطر آن 616 میلیمتر بوده قرار گرفته است. سیلندر اصلی حرارت داده می شود . فشار بین نوار و سیلندر اصلی در ورود پارچه به این قسمت توسط غلتک تغذیه و همچنین نگهدارنده نوار قابل تنظیم می باشد با افزایش فشار ، سطح نوار لاستیکی به مقدار بیشتری کشیده می شود و پس از تمام شدن تماس با غلتک تغذیه ، نوار دوباره به حالت و طول اولیه خود باز میگردد. پارچه با قسمت کشیده شده نوار تغذیه شده و سپس پارچه ناچار به دنبال کردن کاهش طولی سطح نوار میباشد. در نتیجه پارچه مرطوب در طول خود بین لاستیک و سطح صاف و داغ سیلندر فشرده شده و جمع می شود.مقدار جمع شدگی توسط فشار بین غلتک تغذیه و سیلندر اصلی قابل تنظیم است به این ترتیب که در اثر فشار بیشتر روی سطح نوار مقدار بیشتری پارچه به ماشین تغذیه شده و در نتیجه مقدار جمع شدگی ازدیاد پیدا میکند. مقدار آب رفتگی تا 30درصد روی ماشین سانفوریزه قابل تنظیم است. جهت کاهش فرسودگی معمولا نوار به صورت مداوم با آب سرد میگردد.
  7. سیلندر خشک کن که پارچه را بعد از سانفوریزه بین خود و یک نوار نقاله نمدی خشک میکند.
  8. سیلندر خشک کن نوار نقاله نمدی که نوار نمدی را خشک کرده و آن را برای خشک کردن پارچه آماده می کند.

ماشین های سانفوریزه برای پارچه های تریکو پنبه ایی با تغییرات کمی نسبت به ماشین سانفوریزه برای پارچه های پنبه ای بافته شده هم ،موجود میباشد.

منابع و اطلاعات بیشتر :

Sanforizing Machine and Process

Finishing in textile industry/DR.H.Tavanai

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *