طراحی ژاکت یا کیسه خواب برای پناهندگان سوری

ژاکت های بسیار سبک با قابلیت تبدیل شدن به کیسه خواب برای پناهندگان سوری

جابجا شدن پناهندگان با کوله باری از وسایل سنگین ٬ یکی از بسیار چالش هایی است که با آن رو به رو هستند و در صدر این فهرست داشتن سرپناه را باید بگنجانیم.
برای حل این مشل دانشجویان کالج سلطنتی هنر RCA در لندن یک ژاکت که قابلیت تبدیل شدن به کیسه خواب یا چادر دارد را طراحی کرده اند.
طراحی این ژاکت ها بر این اساس برنامه ریزی شده است که پناهندگان سوری برای طی مسیر خود به سمت اروپا بتوانند وسایل مورد نیاز و ضروری خود را بهمراه ژاکت حمل کنند.

ژاکت

ژاکت

نکته حاءز اهمیت در ساخت ژاکت ها استفاده از Tyvek است ؛ ماده ایی که در بسته بنده های پستی اکسپرس بکار برده می شود ماده ایی سبک و در عین حال قوی که اجازه عبور بخار آب را از خود می دهد .
لباس طراحی شده توسط کالج سلطنتی با ماده ایی بنام Mylar نیز پوشش داده شده است ٬ ماده ی عایقی که قادر به نگه داشتن حرارت بدن نیز است.
ژاکت از نظر سایز بزرگ در نظر گرفته شده با قدی بلند که تا زانوی پوشنده را در بر میگیرد همچنین چند جیب بزرگ در جلو و در داخل آن برای نگه داشتن و حفاظت از اسناد در نظر گرفته شده است.

ژاکت

ژاکت

با توجه به دستور العمل تصویری که در داخل ژاکت گنجانده شده با یک میل میلک بسیار سبک شما میتوانید آنرا از حالت ژاکت به کیسه خواب یا چادر تبدیل کنید.
این در طرح هنوز در مرحله اولیه بوده اما امید است تا چند ماه آینده توسط کمپانی Kickstarter به بازار عرضه گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *