ساخت پارچه هایی برمبنای تکنولوژی نانو بیونیک

نیویورک –  متخصصان  نساجی،در نانو بیونیک  ایالات متحده، اعلام کرده اند که فن آوری های انحصاری آنها که برای تبدیل حرارت بدن به انرژی مادون قرمز قابل استفاده، است ،توسط اداره غذا و داروی (FDA)ایالات متحده مورد تایید قرار گرفته است.

فن آوری این شرکت نشان می دهد پرتوهای مادون قرمز (FIR) که توسط بدن جذب می شوند، باعث بهبود عملکرد ورزشی و ترویج خواب آرام می شود. گفته می شود که فناوری نانو با تعدادی از پارچه ها سازگار است و بطور متوالی در صنایع بکار گرفته شده است.

همچنین فناوری مادون قرمز جهت استفاده ورزشکاران با پوشیدن لباس های ورزشی، بیماران در تخت های بیمارستان و حتی پارچه های معمولی که برای مبل ها، صندلی های اتومبیل و مبلمان استفاده می شود ، مفید خواهد بود و از اینرو اخبار فن آوریNANBIONIC FIRR یک نقش متمرکز در بخش پزشکی را در اختیار خواهد داشت.

ادغام این تکنولوژی در منسوجات به بیماران بیمارستان کمک می کند تا روند بهبودی خود را کاهش دهند و همچنین باعث کاهش خستگی و بهبود کیفیت خواب می شود چنانکه مطالعه اخیر نیز نشان داده است که FIR رادیکال های آزاد و استرس اکسیداتیو را در سطح سلولی کاهش می دهد.

این تحقیق، که در ابتدا در آزمایشهای بالینی انجام شد، نشان داد که پارچه ها به طور فعال برای بدن اسنالن مفیدند. علاوه بر این، روند انعکاس فرکانس FIR با نرخ موفقیت 99 درصد حاصل شده است، و جای هیچگونه شک و تردید در مورد نتایج قابل تکرار آن نمی گذارد.

جورج سایپسیکاس مدیر اجرایی و بنیانگذار نانوبیونیک گفت: “ما به طور خستگی ناپذیری کار کرده ایم تا تکنولوژیمان را بهبود بخشیم و آن را به زندگی روزانه خود اعمال کنیم.”

Nanobionic، مستقر در منهتن، نیویورک، 12 جایزه بین المللی برای محصولات نساجی بیولوژیکی خود را دریافت کرده است.

دانلود فیلم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *