ساخت ملحفه های زیست سازگار با تکنیک ژاپنی

الهام بخشی پارچه های رنگارنگ ژاپنی با رنگ های ایندیگو به عصر مدرن.

شرکت ایزومی مجهت سلامتی مصرف کنندگان لحاف ها و ملحفه های کتانی زیست سازگار منحصر به فردی را معرفی کرده است.
طبق گفته این شرکت، محصولات جدید دوستدار محیط زیست هستند و بدون استفاده از رنگ های شیمیایی سمی که می توانند پوست را تحریک و منجر به مشکلات بالقوه بهداشتی شوند، تولید می شوند .

ایزومی از گیاهان ایندیگو آسیایی برای رنگ کردن محصولات خود استفاده می کند که فواید دارویی داشته و همچنین دارای کمترین تاثیرات محیطی هستند.

شرکت ایزومی روش رنگ رزی قرن های گذشته ژاپنی را بروز رسانی کرده و با استفاده از توسعه روش برش لبه ایی اولتراسوندultrasound technology رنگرزی پارچه بدون استفاده از مواد شیمیایی را ارائه کرده است.

این شرکت توضیح می دهد که این روش از مصرفی آبی معادل 200 بار کمتر از آب مصرفی تولید کنندگان پارچه ها با استفاده از رنگ های شیمیایی ،استفاده می کند.

یکی دیگر از جنبه های کلیدی محصولات ایزومی استفاده از پارچه پنبه گواهی شده GOTS ارگانیک است که بدون هیچ گونه مواد شیمیایی سمی، آفت کش ها یا GMOs رشد کرده اند.

ترکیبی از رنگ های طبیعی و پنبه ای آلی با استفاده از ویژگی های Hypoallergenic ،حذف گرد و غبار، ریز دانه ها،روغن و گرد و غبار ایجاد شده در محیط خواب، جهت جلوگیری از ایجاد حساسیت به مواد گرد و غبار که منجر به واکنش بدن افراد می شود از شاخصه های تولیدی این شرکت است.

اکثر مردم فکر می کنند که پوست آنها مانع غیر قابل نفوذی است، اما بسیاری مواد از آنچه که ما از طریق یک فرایند جذب پوستی لمس می کنیم، جذب می شود، “میشل می بنیانگذار ایزومی می گوید، “در حال حاضر در نظر بگیرید که یک سوم از زندگی فرد به طور متوسط ​​در رختخواب صرف می شود. این نشان دهنده قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خطرناک مانند رنگ های آزو، فتالات، فرمالدئید یا بازدارنده های شعله (PBDE) است که در تولید مجموعه ای متوسط ​​از موارد بالش،ملحفه و.. استفاده می شود.
شما لازم نیست که در مورد هر یک از محصولات ما که با رنگ طبیعی indigo تولید می شوند نگران باشید. ژاپنی ها این کار را برای هزاران سال است که انجام داده اند. “

این کمپانی یک کمپین Indiegogo را برای گسترش آگاهی درباره محصولات شرکت در میان مصرف کنندگان و جامعه سرمایه گذاری راه اندازی کرده است. همچنین گفته شده است که پارچه های کتانی این شرکت دارای خواص ضد التهابی طبیعی، خواص ضد باکتری با دوام است.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *