ساختن سبک ترین کفش توسط کمپانی نایک

برند نایک کفش های را با استفاده از مواد نوآورانه Flyknit تولید کرده است که وزن آن معادل نصف کفش های ساخته شده توسط این کمپانی است که به عنوان یک نسخه سبک تر ٬ راحتتر و با دوام تر ارایه شده است.

استفاده از مواد Flyknit – ساخته شده از الیاف کشب باف مانند جوراب -و تزریق آن بصورت فوم (کف) به طراحان اجازه داده که کفشی شامل یک قطعه واحد تولید کنند.

جانسن گریفین مدیر نایک میگوید ؛ Air Force 1 سبکترین کفشی است که ما تولید کرده ایم.

طراحی این کفش اولین بار در سال 1982 توسط بروس کیلگور انجام شد و در سال 86 به بازار عرضه گردید ٬ طرح حال حاضر همان دیزاین است با موادی خاص که از نظر وزن آنرا منحصر به فرد کرده است.
محبوب ترین این مدل با نام سفید بروی سفید است که یک بند چسبی در بالا آن قرار گرفته است و از یک نوع لاستیک ضخیم در کفه آن به عنوان زیره کفش استفاده شده است.

ماده Flyknit نخستین بار در سال 2012 بعنوان پارچه ایی تنفس پذیر breathable و منعطف برای کفش های مخصوص دو ساخته شد.سپس از آن اقتباس کرده و کفش هایی را برای بازیکنان فوتبال آمریکایی و مربیان ارایه داد.

کفش نایک


همچنین استفاده از Flyknit باعث میشود چین های معمول روی کفش ها در این محصولات ایجاد نشود.ضمن آنکه از نخ هایی با وزن متفاوت استفاده شده است تا هم در بوجود نیامدن چین کمک کند و هم نخ های نازک باعث میشود تا رطوبت پا با محیط تبادل گردد همچنین استفاده از فوم های الاستیک به جای لاستیک های معمول نیز به سبک تر شدن کفش کمک کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *