روش PRODYE-R برای رنگرزی طنابی

Karl Mayer سیستم PRODYE-R برای پروسه ی رنگرزی طنابی راه اندازی کرد.

جین به طور مستمر همیشه در بخش پوشاک سبز بوده و کاربرد داشته است. خصوصیات و ویژگی آن به نظر می رسد در طول زمان دائما در حال تغییر بوده است. ظاهر های مختلفی داشته است که با پروسه های مختلفی به ویژه پروسه های رنگرزی تولید می شود. دنیم هایی که به صورت فشن و مد می باشد به صورت نرمال به روش Slasher-dyeing (Slasher : ماشین آهار چله) رنگرزی شده اند و پارچه ای که برای تولید جین آبی کلاسیک امریکایی استفاده می شود به صورت طنابی رنگرزی شده است. Karl Mayer یک تکنولوژی رنگرزی که مناسب برای هر دو فرایند می باشد را تحت عنوان Prodye را تامین کرده است. در طول سه سال اخیر Karl Mayer فقط 8 ماشین به ترکیه تحویل داده است. این کمپانی بر روی توسعه و گسترش این روش رنگرزی کار می کند به ویژه بر روی روش های سنتی تولید دنیم.

مزایای فن آوری روش رنگرزی به صورت طنابی نسبت به  Slasher-dyeing

سیستم PRODYE دستاوردهای فنی را که در طول سه سال کار بر روی توسعه، در شرکت Karl Mayer حاصل شده است را با یکدیگر ترکیب کرده است و در نتیجه حداکثر عملکرد را در رنگرزی ایندیگو ارائه می کند. در مقایسه با سیستم مشابه متداول، این نوآوری جدید میزان مصرف آب را در عمل به مقدار حدودا 30% کاهش می دهد، کاهش ضایعات نخ، شید رنگی عمیق تری را نسبت به روش Slasher-dyeing حاصل می کند. به گفته ی تولید کننده بهره وری در تولید در این روش دو برابر می باشد به ویژه در هنگام پردازش جین های با وزن سبک.

این عملکرد منحصر بفرد نتیجه تعدادی ویژگی فنی می باشد، که شامل واحد رنگرزی Double Vario می باشد. این سیستم برنامه کاربردی عنصر اصلی در سیستم Prodye می باشد. ویژگی های فنی سیستم Double Vario شامل یک سیستم جریان عرضی برای سیرکوله کردن کامل در داخل حمام رنگرزی می باشد و یک سیستم یکپارچه برای بالا بردن غلطک های غوطه وری دارد.

تعداد دفعات تمیز کردن ماشین کاهش پیدا می کند و نیز حجم حمام رنگرزی در طول زمانی که ماشین کار نمی کند نیز ثابت باقی می ماند. سیستم گرمایشی یکپارچه و غیر مستقیم این توانایی را برای انجام انواع رنگرزی با رنگزاهای راکتیو، گوگردی و خمی (ایندانترن) را ممکن می سازد و انعطاف پذیر می باشد. طراحی  Double Vario بهینه سازی شده است و برای رنگرزی به صورت طنابی PRODYE-R یکپارچه شده است.

راه حل کامل برای فرآیند رنگرزی به صورت طنابی

شرکت Karl Mayer تمامی ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز را برای رنگرزی طنابی فراهم می کند. این دستگاه شامل بخش های: قفسه های متنوع (قفسه منظورمحلی است که بسته نخ قرار داده می شود و نخ از روی آن باز می شود)، BALL WARPER ، LONG CHAIN BEAMER، ماشین آهارزنی PROSIZE می باشد.

BALL WARPER یک ابزاری است که نخ های تار را بر روی غلطی می پیچد و بیم هایی با قطر حداکثر 1500 میلی متر ایجاد می کند و کنترل می شود که با Tensionتنظیم شده ای انجام شود. ویژگی های فنی که در بهبود عملکرد تاثیر دارند شامل: دیسک های ترمز که به صورت پنوماتیک کنترل می شود برای ترمز همزمان و یک سیستم مکش یکپارچه برای از بین آلاینده ها که برای کاهش آلودگی در طول پروسه های مرطوب مناسب می باشد.

LONG CHAIN BEAMER بیم هایی با قطر ماکزیمم 1000 میلی متر تولید می کند. که به صورت پنوماتیکی کنترل می شود و خود مرکز می باشد.

ماشین آهارزنی Prosize آهارزنی با بهره وری و سرعت بالا را در طول پروسه ی بافندگی تضمین می کند. مزایای آن شامل: تغذیه نخ به صورت کامپکت، مسیرهای نخ کوتاه، کنترل دقیق فرآیند و سطح بالایی از تکرارپذیری را این شرکت گزارش می دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *