روش های جایگزین تکمیل منسوجات در مقابل مایت ها

روش های جایگزین تکمیل منسوجات در مقابل مایت ها

ویلیام کوستر از موسسه پزشکی بهداشت و محیط زیست در انستیتو Hohenstein اذعان می دارد در مواد تکمیلی که برای ضد گرد و غبار و مایت ها در منسوجات بکار می رود مواد مضری مثل پرمترین وجود دارد که برای سلامت انسان نیز مضر است ، پرمترین جز موادی است که در حشره کش ها نیز استفاده می گردد.
مایتها در اثر گرما ، رطوبت و غبار در تشک ، پتو ، مبلمان و فرش امکان زندگی پیدا میکنند ؛ استفاده از مواد تکمیلی بروی منسوج باعث کاهش کنه و مایت ها می شود اما نکته اینجاست که خود این مواد تکمیلی حاوی پرمترین بوده که باعث ایجاد مشکلاتی از جمله التهاب پوست ، مشکلات تنفسی و بیماری در انسان می شود.
ازینرو پژوهشگران در هوهنشتاین با همکاری با محققان فرانسوی در موسسه فناوری زیستی Proneem به مواد تکمیلی نوینی دست یافته اند که تا بیش از 90 درصد در مهار مایتها موفق بوده و حاوی مواد مضر نیست. همچنین گواهی کیفیت بدان تعلق گرفته که نشان میدهد مطابق استاندارد NF G39-011 است و برای تکمیل منسوجات در برابر گرد و غبار و مایت ها بسیار مناسب بوده و ایجاد آلرژی نمی کند.
پژوهش های گذشته محققان بروی بدن انسان ارتباطی را بین مواد تکمیلی پیشین و مشکلات عصبی و همچنین مدفوع مایت ها و التهاب پوست را تایید میکرد. که با تکمیل های نوین این مشکلات مرتفع گردیده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *