بانداژ های مادون قرمز

فناوری نساجی مبتنی بر مواد معدنی بنام سلیانت از Hologenix آمریکا در حال حاضر از سوی سازمان غذا و دارو این کشور FDA به عنوان ابزار پزشکی و محصول سلامتی عمومی شناخته شده است.
بانداژهای Hologenix با مواد معدنی مقاوم در برابر حرارت قادر به تبدیل حرارت به انرژی مادون قرمز است که برای کمک به گردش خون بهتر و افزایش میزان اکسیژن رسانی تا 8٪ به بافت آسیب دیده می شود.سلیانت به صورت بالینی توسط دانشگاه های ایالت متحده از جمله دانشگاه کالیفرنیا و تگزاس آزمایش شده است. محققان گزارش داده اند که سلیانت به سرعت عمل می کند و می تواند به عنوان یک وازودیلاتور ( باز کننده عروق) بکار گرفته شود بر همین اساس رگ های خونی برای افزایش گردش خون عملکرد بهتری پیدا می کنند.

مواد معدنی وارد شده در داخل ماده به مقیاس کوچکتر از یک میکرون می رسد که 10 برابر نازک تر از یک مو است.که به یک رزین منتقل می شوند در نتیجه به گرمای بدن واکنش نشان می دهد سپس گرما را گرفته و به انرژی مادون قرمز قابل جذب به بدن تبدیل می کند.
این چرخه دارای خواص بازسازی کننده برای بدن است، انرژی مادون قرمز برای افرادی که دچار فشار خون بالا و از نارسایی احتقانی قلب ( خوب پمپ نکردن خون )رنج می برند سودمند است.
سازمان غدا و دارو آمریکا سلیانت را بعنوان یک ابزار پزشکی موثر تایید کرده و کاربرد آن نیز اثبات شده است. این ابزار در چکمه های اسکی زنان استفاده شده است که گرمای ایجاد شده توسط آن باعث راحتی و بهبود سرما زدگی می شود همچنین استفاده آن در پارچه های ملحفه ایی به بهبود سریعتر بیماران کمک می کند.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *