الیاف پلی پروپیلن رنگرزی شونده

الیاف پلی پروپیلن رنگرزی شونده

شرکت CoolVisions  الیاف پلی پروپیلنی تولید کرد که می توان آن را رنگرزی کرد و این الیاف به دلیل خواصی که دارند، در تولید پوشاک به کار گرفته شده اند. این شرکت در تولید الیاف پلی پروپیلن استیپل برای کاربردهای گوناگون پیشرو است. متاسفانه نوع اولیه الیاف پلی پروپیلن قابل رنگرزی نبود و تنها روش رنگرزی آن به صورت مستربچ در هنگام ذوب ریسی بود، اما شرکت CoolVisions به خوبی با الیاف مکمل بر روی آن کار  کرد و توانست آن را به شکل پارچه  رنگرزی کند. این الیاف با دارا بودن خواص: کنترل رطوبت، زیردست نرم، راحتی و سبک بودن برای استفاده در پوشاک مناسب می باشند.

الیاف پلی پروپیلن رنگرزی شونده

این الیاف عملکرد بهتری نسبت به سایر الیاف در کنترل رطوبت دارند، به هنگام حرکت رطوبت را کنترل می کند و به سرعت آن را خشک می کنند تا پوشنده لباس احساس راحتی کند. علاوه بر این الیاف پلی پروپیلن با قابلیت رنگرزی تولید شده توسط شرکت CoolVisions با دوام، مقاوم در برابر ساییدگی نیز می باشند. در نتیجه پوشاک تهیه شده از این الیاف عمر طولانی و پایداری عالی دارند. این الیاف را یک بافنده تایوانی برای خط دنیم مخلوط پنبه انتخاب کرد که از این الیاف پلی پروپیلن بیشتر برای پر کردن استفاده می شود بنابراین همان ظاهر دنیم های معمولی دارند با همان پوشش اما با وزن کمتر. به طور معمولی در نهایت بین 30-35% الیاف پلی پروپیلن به آن اضافه می کنند تا خواصی مثل: کنترل رطوبت، تنظیم حرارت و مقاومت در برابر ساییدگی را به دست آورد. بافند تایوانی  به نام HerMin این الیاف را برای طرح های رنگارنگ بهاری خود انتخاب کرد و اعلام کرد که ما در مد برجسته هستیم. این الیاف از لحاظ استحکام ایده ال هستند، وزن پایینی دارند و  قابل ترکیب با سایر الیاف هستند. HerMin گفت ما این الیاف را با پنبه، TransDRY cottonو نایلون ترکیب کردیم.

2

آخرین نوآوری شرکت CoolVisions تولید الیاف فیلامنت پلی پروپیلن با قابلیت رنگرزی می باشد که زیردست ابریشم مانند دارند که آن در حال توسعه در شرکت مادر Indorama Ventures در مرکز Rayong  تایلند می باشد. شرکت بین المللی Da Fon یک خط کشبافی ایجاد کرده است که در آن 70/72 الیاف پلی پروپلین با قابلیت رنگرزی را با پلی استر و اسپاندکس  ترکیب می کند. مشاهده شده است علاقه ی قابل توجهی به استفاده از این الیاف به عنوان پوشاک سبک در سراسر سال وجود دارد. که به صورت ذاتی نرم هستند و به راحتی رنگ می شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *